Znak města Benešov (odkaz na titulní stránku) 

Benešov - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Cesta: Titulní stránka

 

Mojmír Chromý (2.3.1940 - 3.1.2005)

Mojmír Chromý
Pan Ing. Mojmír Chromý se narodil v Třebíči. Vyrůstal v rodině právníka a učitelky, jejichž životní postoje formovaly jeho demokratické smýšlení a názor na běh světa. V roce 1962 úspěšně promoval na lesnické fakultě VŠ zemědělské v Brně. Po základní vojenské službě nastoupil do Benešova a přijal jej jako svůj domov.

 
 
 
Zde se oženil a stal se otcem dvou dětí. V letech 1964 – 1990 působil v Agropodniku Benešov jako stavbyvedoucí a posléze projektant vodohospodářských staveb. V osmdesátých letech stál u založení Českého svazu ochránců přírody v Benešově. Vlivem listopadových událostí v roce 1989 se stal v únoru 1990 kooptací předsedou MěNV za Občanské fórum. Od r. 1990 do r. 2005 nepřetržitě zastával funkci starosty města. Ve volebním období 2000 – 2004 byl zastupitelem Středočeského kraje a předsedou jeho Výboru pro regionální rozvoj.
Při své veřejné činnosti se projevoval jako výrazná kulturní osobnost v mnoha směrech. Podpořil mj. převzetí Galerie Benešov pod Město Benešov v roce 1991, podpořil obnovení pobočky vlastivědného muzea v Benešově, má zásluhu na projektech významných českých architektů v Benešově, za něž např. Obec architektů udělila arch. Pleskotovi Grand prix při rekonstrukci benešovské radnice.
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > IC > Osobnosti Benešova > Mojmír Chromý (2.3.1940 - 3.1.2005)

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


 

Město Benešov je držitelem certifikátu ISO 9001

Benešov

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

2016   Benešov všechna práva vyhrazena

web & design , redakční systém